Ambalaj & Paketleme

blister ambalaj

Talepleriniz doğrultusunda ihtiyaçlarınıza karşılık vererek gıda takviye ürünlerinde fason üretim yapmaktayız. Üretimini yaptığımız ürünlerin ambalaj tipleri:

Primer Ambalajlar

  • Blister Ambalaj
  • Saşe Ambalaj
  • Sayma ve Şişeye Dolum [PET-HPDE-Cam (Talep edilen renklerde)]

Sekonder Ambalajlar

  • Etiketleme
  • Body Sleeve Uygulama
  • Karton Kutulama

Blister Ambalaj:

İlaçlar ve takviye edici gıdalarda alüminyum-plastik blister ambalajlar son yıllarda hızla gelişmiştir. Uzun raf ömrü ve taşınabilirliği nedeniyle bu ambalaj tipi, üretici ve tüketiciler arasında giderek daha popüler hale gelmektedir.

Blister ambalajın bazı avantajları şunlardır:

1. Taşınabilirlik. Blister ambalajlar, şişelenmiş ilaçlardan daha kolay taşınabilir. Bu tür paketleme, taşıma ve kullanma sırasında oluşabilecek kontaminasyonu azaltabilir. Blister ambalaj iyi bir sızdırmazlık performansına sahip olduğu için su, nem, toz, pas geçirmez olabilir ve koruma süresini uzatabilir. Ayrıca üretim verimliliği, doz doğruluğu ve benzeri açılardan bariz avantajları vardır.

2. Hafiflik: Blister paketler daha hafiftir. Ek olarak, blister belirli bir esnekliğe sahiptir ve bu nedenle belirli bir darbe emici performansına sahiptir, bu da depolama alanından tasarruf sağlar ve paketleme maliyetini düşürür.

3. Duyusal: Tüketiciler, şeffaf bir blister sayesinde ürünün şeklini ve boyutunu doğrudan görebilirler. Bu da ürünün tüketicideki hijyen, kalite ve güvenlik algısını yükseltebilir.

Body Sleeve:

Sleeve Ambalaj, gıda takviyesi ürünleri için koruyucu bir ambalajlama şeklidir. Ürünün etrafını çepeçevre saran, ürün üzerine sıkı oturan bir paket oluşturmak üzere ısıyla büzülebilen şeffaf plastik filmden oluşur.Bu tür ambalajlar shrink ambalaj olarak da adlandırılır.